...Oto są bowiem święta paschalne, w czasie których zabija się prawdziwego Baranka, a Jego krew poświęca domy wierzących...

W Niedzielę Palmową przywitały nas w naszych świątyniach przepiękne palmy wielkanocne wykonane przez panie z KGW. Będą one nam towarzyszyć w przeżywaniu świąt Paschalnych. Bardzo serdecznie dziękujemy za podtrzymanie tradycji.

W tym roku podobnie jak rok wcześniej, poszczególne Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadziły wyznaczone do tego grupy: Pomocnicy Matki Kościoła, Bractwo Drogi Krzyżowej, Radni Rady Parafialnej, Róże Różańcowe, Dzieci pierwszokomunijne oraz rocznicowe i młodzież z klasy 7 i 8 oraz szkoły średniej. Trzeba przyznać że frekwencja na Drodze Krzyżowej jest bardzo ładna.

Za zgodą konserwatora zabytków i zgodnie z jego zaleceniami wycięliśmy jesiony przy kościele parafialnym, które zagrażały świątyni oraz ludziom przychodzącym do kościoła. Zgodnie z zaleceniami w miejsce wyciętych będą nasadzone nowe

W związku z bardzo napiętą sytuacją w naszym kraju która zaczęła narastać po tym jak rządy w Polsce przejęła Platforma Obywatelska, Pomocnicy Matki Kościoła wyszli z inicjatywą, aby w Wielkim Poście odmawiać różaniec wynagradzający za grzechy popełniane w naszej ojczyźnie, o wierność Bogu i Krzyżowi, a także o zgodę i pokój, oraz aby rządzący dbali przede wszystkim o własny kraj i obywateli, i szanowali prawo naturalne. Kolejną inicjatywą Pomocników Matki Kościoła jest msza święta w pierwsze czwartki miesiąca jako nowenna w intencji Polski. Te modlitwy rozpoczęliśmy pierwszy czwartek marca.

Tradycyjnie po II Niedzieli Wielkiego Postu przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje. W tym roku poprowadził je ksiądz Andrzej Traczykiewicz – kapelan DPS w Tyszowcach. Dzięki księdzu rekolekcjoniście rekolekcje przeżywaliśmy z Matką Bożą z Guadalupe.

W III Niedzielę Zwykłą wraz z całym Kościołem już po raz czwarty przeżywaliśmy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Papieża Franciszka.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbyło sie spotkanie opłatkowe dla grup modlitewnych, Rady Parafialnej, LSO i dzieci.

sobota,
27 kwietnia 2024